Titulní strana (mapa stránek)   |   Ďáblice -> Ďáblický ZPRAVODAJ -> Listopad 2013
Listopad 2013
Městská policie v Ďáblicích

V naší Městské části vykonávají službu dva strážníci Městské policie Praha, kteří si mezi sebou rozdělují směny, aby v Ďáblicích byli zejména od pondělí do pátku v průběhu dne. Ve středu od 15.30 do 17.30 hodin, kdy mají úřední hodiny, je můžete navštívit v ulici Ďáblická 14 vedle pošty nebo je telefonicky kontaktovat na čísle 283 883 033.
Mimo tyto hodiny jsou k zastižení na služebních telefonech: str. M. Piterka – 721 894 534 a str. L. Vít – 721 894 528. V nočních hodinách, víkendech a svátcích se můžete obrátit přímo na centrálu MP na tísňovém tel. čísle 156. Strážníci ráno zabezpečují bezpečné přecházení dětí do školy a školky po přechodech v ulici Ďáblická/Kokořínská. Pokračují obchůzkovou činností ve svěřeném okrsku se zaměřením na kontrolu veřejného pořádku, dopravy, černé skládky, vraky vozidel. Kontrolují majitele psů, provozovny a restaurace, zda dodržují a řídí se zákony a vyhláškami.
V poledne dohlížejí na bezpečnost u základní a mateřské školy. Po pauze procházejí hřbitovem se zaměřením na vandaly. V celém okrsku, ale zejména v remízku na konci ulice K Lomu/Cínovecká kontrolují bezdomovce. Svou denní činnost zpravidla končí u hvězdárny a háje, odkud se přemísťují na základnu, která je v Kobylisích. Spolupracují s úřadem MČ Ďáblice v rámci řešení sousedských vztahů, doručování písemností, týrání zvířat, hlídání majetku MČ a spolupracují s Referátem životního prostředí. Toto je malé přiblížení práce našich strážníků, kteří mají působnost po celé Praze a mohou být v případě potřeby nasazeni i jinde, např. při povodních apod.


Marcel Janek, radní

Soubory ke stažení
zprav11_13.pdf