Titulní strana (mapa stránek)   |   Ďáblice -> Ďáblický ZPRAVODAJ -> Květen 2014
Květen 2014
V Ďáblicích se konal velký mládežnický turnaj za účasti zahraničních týmů

Svátek práce se v Ďáblicích změnil ve svátek fotbalu. 1. května se tu konal velký mládežnický turnaj, jehož se účastnily nejen přední české týmy, ale i několik klubů z Německa. Více než stovka nadšených capartů narozených v letech 2005 a 2006, spokojení rodiče, krásné počasí a pohodová atmosféra – to vše ukázalo, že akce se povedla a napřesrok se nejspíš uskuteční znovu.
Ďáblický areál hostil mládežnické turnaje už několikrát, ale vždy jen za účasti českých a slovenských mančaftů. Letos se však povedlo přilákat i několik německých týmů. „Loni před Vánoci jsme byli v Německu na turnaji a tam se s pár trenéry dohodlo, že by na oplátku oni přijeli k nám. A vzhledem k tomu, že jsme tam měli celkem dobré výsledky, tak se postupně hlásily další a další kluby. Dokonce jsme nějaké museli odmítnout,“ prozrazuje předseda SK Ďáblice Michal Mošnička.
Aby mohli ďábličtí tak velkou akci uspořádat, museli sehnat potřebné propriety. Vzhledem k tomu, že se hrálo na čtyřech hřištích „přípravkových“ rozměrů, bylo nutné sehnat hlavně nové branky. „Dva páry jsme dokoupili my a jeden jsme získali v rámci grantu Prahy přes Pražský fotbalový svaz, za což jsme vděční,“ vzkazuje předseda. „Branky před zahájením turnaje slavnostně předal radní hl. m. Prahy pro udělování grantů v oblasti sportu Lukáš Manhart,“ dodává.
Na spolupráci s obcí si v Ďáblicích poslední dobou nemůžou stěžovat.
„Měli jsme problémy s pozemky, které teď ale městská část odkoupila, takže jsme mohli konečně dodělat další hřiště. To pomohlo nejen tomuto turnaji, ale i rozvoji celého fotbalu v Ďáblicích,“ pochvaluje si předseda SK.
Turnaj si ďábličtí pečlivě nachystali. „Vše měl na starosti trenér mladší přípravky Dušan Sýkora. Překlady do němčiny, zápisy, rozpisy rozhodčích, to všechno se muselo předem připravit. Každý tým dostal upomínkovou tašku, vítězové diplomy a medaile,“ vypočítává.
Soudě dle ohlasů účastníků se turnaj vyvedl skvěle. „Německé týmy, z nichž některé byly v Praze vůbec poprvé, si to pochvalovaly. Někteří dokonce v areálu piknikovali,“ směje se předseda Mošnička. V areálu byly k dispozici sodo-bary a pochopitelně i oblíbená kantýna s proslulými řízečky. A kvalitní byl i samotný fotbal (hrálo se dle regulí pro mladší přípravku, tedy 4 hráči v poli plus gólman). Dopolední část turnaje, určenou pro ročníky 2006, ovládli malí fotbalisté z Brna – Líšně a odpolední pak německý klub Vfl Pirna – Copitz. V konkurenci dalších německých týmů Emperor Berlín, Weixdorf či Reisa se ale neztratily ani Plzeň, Slavia, Hradec či samotné Ďáblice.
Turnaj se povedl, tudíž se nabízí otázka, zda se bude příští rok konat znovu. „Bylo by hezké, kdyby se z toho stala tradice. Teď už o nás ví i v Německu, takže doufám, že za rok se v Ďáblicích sejdeme znovu,“ věří předseda.


Štěpán Šimůnek, Pražský fotbalový speciál

Soubory ke stažení
zprav5_14.pdf