Titulní strana (mapa stránek)   |   Ďáblice -> Ďáblický ZPRAVODAJ -> Říjen 2014
Říjen 2014
1. září začal nový školní rok

Do školy přišli prvňáčci i ti žáci, pro které přelom prázdnin a školního roku není žádnou novinkou. Do prvních tříd nám nastoupili všichni, jejichž rodiče měli zájem, aby se jejich děti staly žáky naší školy. I když to tak po zápisu do školy nevypadalo a společně jsme prožili krušné chvilky, podařilo se a máme tři první třídy, do kterých chodí 60 žáčků. Pevně věřím, že se nám i pro příští školní rok podaří totéž a díky velkému úsilí zřizovatele o přístavbu školy budeme mít dostatek učeben pro všechny.
I v mateřské škole si zvykají všichni nováčci, jaké je to trávit čas bez svých nejbližších, první slzičky už po měsíci z tvářiček pomalu zmizely.
Moc děkuji všem rodičům i dalším sponzorům, kteří hodně pomohli k tomu, že tento rok zahajujeme zase s o stupeň lepším školním vybavením. Do dvou tříd jsme pořídili novou inter­aktivní tabuli, jednu učebnu vybavili novým nábytkem a hlavně jsme zrekonstruovali počítačovou učebnu. Staré počítače jsme vyměnili za nové, přestavěli nábytek tak, aby se ve třídě dalo funkčně pracovat, zajistili programové vybavení. Změny jsme pro vás zachytili na fotografiích, které najdete na webu školy. Velkým usnadněním práce je i to, že konečně máme počítače i ve všech třídách, navýšili jsme jejich počet i v kabinetech a práce s didaktickou technikou je tak snadnější a přístupnější. Škola o prázdninách prošla i drobnými stavebními úpravami, byla provedena sanace omítek v prostoru školní kuchyně, vymalováno a opraveny obklady. Ve školce jsme nově vymalovali jedno oddělení a ještě čekáme na výměnu koberce, kterou bychom měli zvládnout do konce kalendářního roku.
V oblasti trávení volného času nabízíme dětem ve škole velký výběr kroužků, které z velké části vedou naši učitelé, ale navazujeme spolupráci i s kvalitními a osvědčenými mimoškolními lektory. Naopak ve školce jsme se rozhodli tuto činnost od letošního roku trochu utlumit, chceme ukázat, že práce našich učitelek je natolik kvalitní, že není třeba ji nahrazovat zájmovými aktivitami probíhajícími na úkor chodu školky.
Pro děti, které ve škole tráví polední pauzu a čekají na odpolední výuku, otevíráme v letošním roce školní klub. Pod vedením vychovatelky si tak mohou číst, zahrát stolní tenis, připravit se na další výuku nebo si jen odpočinout. I kapacita školní družiny je dostatečná a zvládneme přijmout všechny zájemce. Ještě dokonce zbývá pár volných míst pro ty, kdo by se chtěli zapsat dodatečně.
V letošním školním roce budeme hodně pracovat s kolektivy tříd na tom, aby se co nejvíc poznávaly, aby posílily vzájemné vztahy a aby se učily druhým pomáhat a spolupracovat s nimi.
Děkuji vedení radnice Městské části Praha-Ďáblice za to, že podporu školy a její rozvoj řadí mezi své priority. Přeji nám všem, aby škola pro nás byla příjemným místem, kam budeme ráno rádi přicházet a s pozitivním naladěním z ní po vyučování odcházet.


Iveta Horáčková a kolektiv učitelů základní a mateřské školy

Soubory ke stažení
zprav10_14.pdf