Titulní strana (mapa stránek)   |   Ďáblice -> Ďáblický ZPRAVODAJ -> Prosinec 2014
Prosinec 2014
Nenechme si ujít setkání s mladými Evropany

Ďáblice se stanou v čase mezi Vánocemi a Novým rokem azylem pro devadesát mladých poutníků převážně z Evropy, kteří přijedou do Prahy na Evropské setkání mladých. Každoročně je připravuje křesťanská ekumenická komunita Taizé v některém z velkých měst Evropy. Účastní se ho lidé, kteří touží navazovat nová přátelství, objevovat jiné kultury, oslavit Nový rok trochu jinak, sdílet myšlenky a zážitky v mezinárodních skupinkách a sekávat se při společných zpěvech a modlitbách.
Důležitým momentem setkání je ubytování účastníků v rodinách města, které setkání hostí. Dosud máme v ďáblických rodinách přislíbeno ubytování asi pro 25 mladých lidí a hledáme další hostitelské rodiny, které by od 29. 12. do 2. 1. k sobě přijaly účastníky setkání. Mladí lidé ve věku 17–35 let si přivezou spacáky a karimatky a nevadí jim spát na zemi. Jsou nenároční, a vstřícné přijetí je pro ně důležitější než fyzické pohodlí. Potřebují pouze jednoduchou snídani. Den budou trávit na různých místech Prahy při setkáních, kde dostanou také najíst. Do místa bydliště se vrátí ve 22 hodin.
Ti, pro které nenajdeme místo v rodinách, budou nocovat na karimatkách v naší základní škole. Škola poslouží také jako místo pro dopolední program ve skupinkách a pro společnou oslavu příchodu Nového roku. Obyvatelé Ďáblic jsou velmi zváni, aby se účastnili programu, ať již ve škole, v kapli nebo na dalších místech Prahy. Přidat se může každý bez ohledu na věk, aniž by potřeboval vstupenku nebo se musel předem někde přihlašovat. Bližší informace o programu budou včas vyvěšené na škole a na webových stránkách naší obce.
Podobné setkání zažili Pražané již v roce 1990, kdy nás navštívilo 80 tisíc mladých lidí. Letos přijede „pouze“ 20–25 tisíc lidí, přesto je pro organizátory obtížné zajistit všem ubytování. Uvítáme též pomoc s napečením koláčů na pondělí 29. 12. na přivítanou a na 31. 12. pro silvestrovskou oslavu. Jinou možností, jak projevit pohostinnost, je pozvat mladé lidi k sobě domů na Nový rok na oběd. To může udělat i ten, kdo u sebe nikoho neubytuje. Mladí Evropané touží poznat odlišné kulturní zvyky, nové přátele a přes všechny možné bariéry chtějí být posly porozumění a smíření.
Neváhejte kontaktovat přípravný tým Ďáblice: Barbara Tranová, tel. 728 227 384, barbara@tdtran.cz, Martin Křížek, tel. 603 852 800. Další informace o letošním evropském setkání mládeže Taizé najdete na: www.taizepraha.cz/category/aktuality
Barbara Tranová

Soubory ke stažení
zprav12_14.pdf