Titulní strana (mapa stránek)   |   Ďáblice -> Nástěnka - obec a lidé -> Oslava 115. výročí založení hasičského sboru v Ďáblicích a 50. výročí otevření ďáblického kina.
Oslava 115. výročí založení hasičského sboru v Ďáblicích a 50. výročí otevření ďáblického kina.

aktualizace ze dne 12.5.2015: změna v programu !

Vážení sousedé, srdečně Vás tímto jménem ďáblických hasičů a MČ Praha-Ďáblice zveme na společnou akci pro děti i dospělé, která se koná u příležitosti 115. výročí založení hasičského sboru v Ďáblicích a 50. výročí otevření ďáblického kina 15. května 2015,  vedle bývalého kina, v ulici Osinalická.
Akci začnou v 18 hodin ďábličtí hasiči, kteří pro nás zajistí občerstvení a zajímavý doprovodný program pro děti, při kterém si děti vyzkouší požární útok, prohlédnou požární techniku, zasoutěží si v chůzi na chůdách, přetahování na laně a ve vázání uzlů.


Bude následovat oslava 50 let od uvedení do provozu ďáblického kina, která bude od 20:45 hodin završena náhradní veřejnou projekcí za původně plánovaný film Starci na chmelu a sice famózní film z téhož filmově plodného roku 1964: Limonádový Joe aneb Koňská opera (režie Oldřich Lipský) který byl též mezi prvními snímky promítanými v ďáblickém kině. Na poslední chvíli jsme dostali zprávu z Národního filmového archivu, že v tuto chvíli probíhá digitalizace původně zamýšleného snímku a jsou pro ni blokovány všechny existující kopie filmu, včetně těch 35mm. Doufám, že náhradní film jako publikum přijmete. Na projekci pod širým nebem si, prosím, přineste kvalitní deky a pokrývky, lavic možná nebude dost pro všechny a akce skončí až po 23. hodině.
Předem se omlouváme obyvatelům okolních bytových domů za zvýšený hluk spojený s projekcí a zábavou – těšíme se, že přijdete mezi nás!

s pozdravem Martin Lonek

zástupce starosty

Soubory ke stažení
Plakát s pozvánkou na akcikino.pdf