Titulní strana (mapa stránek)   |   Ďáblice -> Ďáblický ZPRAVODAJ -> Listopad 2015
Listopad 2015
Co s ním?

Již v jarních měsících se rada naší městské části začala připravovat na budoucí využití prostor objektu s pracovním názvem „Zázemí ďáblického parku“ v místě, které my starší známe pod názvem „Pionýrák“, ti mladší jako hospodu U krále Holce. Byl vyhlášen záměr na vyhledání vhodného provozovatele a využití objektu a jeho okolí. Podle zápisů z Rady MČ v průběhu léta k žádným novým nápadům nedošlo a jaké jsou ty shromážděné nevím. Stavba se však již rýsuje, řemeslníci pracovali na stavbě dokonce i v den státního svátku 28. 10. 2015.
A tak to zatím vypadá, že se už na jaře dočkáme slavnostního otevření. Ale co od tohoto nového objektu, který by měl sloužit hlavně nám, ďáblickým občanům všech věkových kategorií, vlastně očekáváme? Bude ho provozovat obec, nebo se dá do pronájmu soukromé osobě? Bude ale potom pro nás všechny dostupný? Je plánováno celoroční využití, nebo jen sezónní od jara do podzimu? Je tu mnoho otázek bez odpovědí, ale ty by měly zaznít především od nás. To my (občané) bychom měli říci, jak a k čemu budeme a chceme tuto novou budovu využívat. Vzhledem k tomu, že součástí pozemku je sportovní hřiště s umělým povrchem,
cvičební prvky nejen pro seniory a herní prvek pro ty nejmenší, že se zde v minulosti konaly čarodějnice a jiné venkovní akce, už jen možnost mít opět k dispozici toalety, vodu na umytí rukou, kuchyňku pro přípravu kávy, čaje nebo svačiny, místnost, kde se schováme při dešťové přeháňce atd. je velkou výhodou. Využijme tedy možnost vyjádřit se k smysluplné provozní náplni tohoto nového zařízení a zamysleme se nad tím, jak tuto novou budovu co nejlépe užívat.

Jana Ouředníčková
Své nápady můžete zaslat na e-mailovou adresu: posta@dablice.cz

Soubory ke stažení
zprav10_15.pdf