Titulní strana (mapa stránek)   |   Okolí Ďáblic -> Nástěnka - obec a okolí -> Zámek a muzeum Ctěnice
Zámek a muzeum Ctěnice (M.Růžička, 5. 7. 2007)
Ctenice.jpgCesta mezi Ďáblicemi a Čakovicemi - ještě nedávno romantická projížďka na kole zahrádkářskou kolonií ... pokud ji (opět na kole) podniknete v současné době, zvládnete ji bez úhony a nenecháte se zlákat k těm nejvýhodnějším nákupům mnoha zboží, které prý velmi nutně potřebujete, pak je před vámi hezký výlet východním směrem, rovinami, mezi poli ... a jedním ze zastavení může být právě zámek Ctěnice. Právě cyklisté tvoří 80% všech návštěvníků.

 

Zámek CTĚNICE

... cyklistům jsou k dispozici stojany na kola, které jsou zasazeny jako součást dlažby. Každý stojan má oko, do kterého se dá kolo přimknout. Ctěnice jsou bezesporu jedním z vyhledávaných cyklistických cílů.
  • stálá expozice "Za císaře pána...", Habsburkové v českých zemích, 1791 - 1914 - otevřena 28. května 2005.
    Tvoří ji více než 300 exponátů, které byly zapůjčeny z různých depozitářů z celé země, nejvíce z Uměleckoprůmyslového muzea, Národní galerie a Národního muzea v Praze (obrazy, zbraně, terče, sošky, dýmky, skleničky a jiné předměty). Součástí expozice jsou také dvě pohyblivá dioramata.

  • malá expozice o historii a rekonstrukci zámku - otevřena 1. června 2004 v přízemí zámku

  • malá expozice o historii a současnosti obce Vinoř

  • Kočárovna - stálá expozice kočárů byla pro veřejnost otevřena 3. června 2000. Muzeum představuje sbírku 19 kočárů a saní ze sbírek Arcibiskupství pražského, Muzea hlavního města Prahy, Poštovního muzea, Národního technického muzea a Národního zemědělského muzea.

Otvírací doba:

31. březen - 30. duben: so, ne 10 - 18
květen - říjen: po - ne 10 - 18
listopad - březen: zavřeno


www.ctenice.cz