Titulní strana (mapa stránek)   |   Okolí Ďáblic -> Nástěnka - obec a okolí -> Tradiční Výstava stanů v Letňanech
Tradiční Výstava stanů v Letňanech (MR, 6. 6. 2008)
20080510_IMG_1601.JPGOd středy 28. května 2008 hostí Výstaviště v Letňanech již 11. ročník Výstavy stanů, která potrvá po celý červen a červenec. V největší hale výstaviště bude stát na 230 stanů všech velikostí, typů a barev. Vždy od středy do neděle zde návštěvníci najdou rodinné, turistické i expediční stany, které si budou moci prohlédnout, případně zkusit postavit či sbalit stejně jako spacáky ve spacákovém ležení ...

Při rozhodování o tom, jaký stan si koupit, je důležité vidět všechny modely v jejich reálné podobě a hlavně velikosti. Při výběru vhodného stanu jsou na této výstavě stanů zákazníkům kromě katalogů a ceníků k dispozici zkušení prodavači, kteří zodpoví jejich dotazy a pomůžou jim s orientací v modelech a řadách existujících stanů.

Připraveno je i praktické spacákové ležení, ve kterém si každý najde ideálně dlouhý a široký spacák. Je zarážející, kolik výrobců uvádí nesprávné údaje, a snadno se tak stane, že do spacáku 220 cm dlouhého se nevejde člověk 190 cm vysoký. Každý se také ujistí, jaký tvar mu vyhovuje nejlépe – vyzkoušet si může tzv. mumiový model i pohodlnější dekový spacák.

Na výstavě se návštěvníci seznámí i s různými typy karimatek. Odborný personál rád vysvětlí princip moderních samonafukovacích karimatek a nechá přítomné na vlastní tělo porovnat pohodlí pěnové, nafukovací a samonafukovací karimatky.

Podobně jako loni budou mít nejen outdooroví nadšenci možnost si zakoupit nové vybavení do přírody a volný čas za výprodejové ceny v rámci Outdoor-Outletu, který se koná souběžně s Výstavou stanů.

Veškeré zboží je na místě k zakoupení s minimálně 8% slevou. Informace o dopravě na Výstavu stanů včetně aktuálních akcí, slev a časového harmonogramu jsou na webové stránce www.VystavaStanu.cz.

Historie

První Výstavy stanů se konaly v první polovině devadesátých let. Ve srovnání s dneškem byl výběr poměrně omezený, ale přesto již tehdy bylo důležité zákazníkovi stan ukázat postavený. Malé prostory obchodu Holan sport bohužel tuto službu zákazníkovi neumožňovaly. Tak vznikl nápad zvaný Výstava stanů, který si svoji premiéru odbyl ve vstupní hale Fakulty architektury při ČVUT v Dejvicích. Výstavu stanů od té doby hostila menza na Strahově v Praze, ochoz strahovského stadionu a také výstaviště v Holešovicích. Poslední tři roky probíhá výstava na Výstavišti PVA v Letňanech v hale č. 1. Více o historii projektu najdete na adrese http://www.vystavastanu.cz/index.php?cat=14.