Titulní strana (mapa stránek)   |   Ďáblice -> Ďáblický ZPRAVODAJ -> Únor 2011
Únor 2011
Ďáblický zpravodaj v novém
Ďáblický zpravodaj jako každé správné periodikum jednou za čas mění svůj kabát. Důvodem by měl být posun vpřed, změna by měla vždy vést k lepšímu vzhledu i obsahu, k větší sdílnosti. Jestli se to povede, ukáže čas.
Stejně jako Zpravodaj se do nového kabátu obléklo také ďáblické zastupitelstvo. A nejedná se jen o kosmetickou změnu, naše zastupitelstvo se značně obměnilo. Změnil se také styl práce. Zastupitelé mají upřímnou snahu změnit atmosféru jednání, upřednostňovat úctu a respekt, dávat prostor názorům druhých, vyhýbat se vzájemnému napadání a pozorně naslouchat opačným názorům.
Prvním krokem k naplnění těchto cílů byla neformální dohoda o koalici, na níž se shodli zástupci čtyř volebních stran a uskupení: Starostové a nezávislí, Volba 2010, ODS a Ďáblice občanům. Ke spolupráci byl přizván také zástupce ČSSD. Při volbě rady, výborů a komisí se podařilo zajistit zastoupení každé z uvedených skupin a ke společné práci se připojila i zastupitelka zvolená mimo koalici. Je velkým úspěchem, že se na novou cestu spolupráce ve prospěch Ďáblic vydalo 12 z 15 zastupitelů.
V Ďáblickém zpravodaji chceme – tak, jak to většina stran a uskupení měla ve volebních programech – otevřeně informovat o problémech naší městské části a navrhovaných cestách k řešení těchto problémů, o plánech a projektech, změnách územních plánů, stavebních aktivitách, životním prostředí atd. Ďáblice leží na velmi exponovaném místě a všude kolem nás se ku­mulují aktivity a záměry, které mohou výrazně poškodit prostředí naší městské části i našeho regionu. Vedle ďáblické skládky to jsou projekty letiště Vodochody, kaliště Drásty, jižní varianty silničního okruhu s přemostěním Vltavy směrem na Suchdol a velkokapacitní křižovatky na ďáb­lickém a březiněvském katastru i mnohé další.
V neposlední řadě chceme dát prostor občanům Ďáblic, jejich nápadům a názorům. Budeme rádi, když nám budete psát na adresu uvedenou v tiráži. Vaše dopisy v koši neskončí.

Martin Smrček
Soubory ke stažení
zpravodaj2_1.pdf