Titulní strana (mapa stránek)   |   Ďáblice -> Ďáblický ZPRAVODAJ -> Duben 2011
Duben 2011
Jaro je tady...
A tak bychom se měli radovat. Ze slunečných dní, toužebně očekávaného tepla, prvních kvetoucích keřů a stromů, nádherně zářících cibulovin na zahradách, z ukládání zimního oblečení do skříní a já nevím z čeho všeho.
Že je to banální, nuda? To jsme zase celí my, jak se něčeho dočkáme, nedokážeme si to patřičně užít.
Na Štědrý den jsem pod stromečkem nalezl úžasnou knížečku amerického autora Richarda Carlsona Nekažte si život maličkostmi. Snad proto, abych si z ní já, věčně nespokojený remcal, vzal pro zbytek života
co nejvíce poučení. Pro začátek se například učím žít přítomností.
John Lennon kdysi řekl, že „život je to, co probíhá, zatímco jsme zaneprázdněni plánováním něčeho jiného“. Míra pokoje naší mysli a vnitřního klidu velkou měrou závisí na tom, nakolik jsme schopni žít v přítomnosti. Bez ohledu na to, co se stalo včera nebo vloni a co se může nebo musí přihodit zítra. Přítomnost je vždycky tam, kde právě jste – teď a tady! Užívejme si tedy toho, co nám právě dnes život nabízí. Nežijme, jako by byl život jen jakousi generální zkouškou na něco, co teprve přijde. Někdy později.
V dnešním zpravodaji najdete zajímavé povídání o Battistově cihelně, historické stavbě s pohnutými osudy. Před dokončením je její přeměna na restauraci, která doufejme přinese Ďáblickým nové prostory k odpočinku a setkávání. Z cihelny, pravda, moc nezbylo, ale budiž. Mohl bych nyní jako bývalý zastupitel lkát nad tím, jak podivný byl tehdy prodej a co všechno se semlelo. Jenže se učím žít přítomností a netrápit se minulostí. Nová budova nevypadá špatně, historický komín zůstal zachován. A tak pokaždé, když projdu kolem, vzpomenu si na kouzelnou  scénu z filmu Postřižiny, ve které Jaromír Hanzlík alias strýc Pepin s krásnou Magdou Vašáryovou šplhají na podobný a krásně si to užívají. Chci věřit, že všichni dohromady si budeme brzy užívat i krásnou novou pizzerii!
Martin Smrček
Soubory ke stažení
zprav4_11.pdf